הספורט המוטורי מגוון ובו תמצאו בין היתר את הקארטינג.

הקארטינג זה מרוץ מכוניות קטנות, הן נקראות קארט. ישנן פעילויות שונות לקארטינג והן רובן מתקיימות במסלולי מרוצים ייעודיים. אנחנו יכולים להתנסות בעצמנו בנהיגה בקארטים במסלולי שעשועים, ישנם מסלולים המיועדים לחובבי הג'אנר וכמובן שמתקיימים מרוצים מקצועיים באליפויות עולם.

הקארטינג התחיל את דרכו כבר שנות ה 50 בקליפורניה שבארצות הברית. הקארט הראשון נבנה על ידי בונה רכבי המרוץ, ארט אינגלס, הוא בנה את הקארט הראשון באמצעות שאריות צינורות ברזל וממנוע מכסחת דשא שתי פעימות. את המלאכה על הקארט הוא ביצע במוסך הביתי שלו והיה יוצא לבחון את היצירה שלו במגרש החניה הסמוך לביתו, מה שגרם לסקרנים רבים להתאסף ולראות את היצירה החדשה.

מהר מאוד התחילו רבים ברחבי ארצות הברית לבנות קארטים נוספים וכבר בשנות ה 60 הקארטים הגיעו לאירופה. שנות ה 60 הייתה פריצת הדרך לענף הקארטינג והפדרציה הבינלאומית לרכב הקימה גוף בקרה שעקב אחרי הקארטינג. מאז, הקארטינג תפס את מקומו המכובד בספורט המוטורי והוא משמש כקרש קפיצה ראשוני לצעירים שמתעניינים בתחום זה.

הקארטינג להבדיל מתחומי ספורט מוטורי אחרים נחשב ליחסית זול ונגיש, מה שגרם לו להיות כל כך פופולארי בקרב נהגים צעירים מוכשרים שחיפשו דרך להיכנס לעולם הספורט המוטורי. הדרך החוקית היחידה והבטוחה שניתן ללמוד ולתרגל נהיגה תחרותית כבר מגיל צעיר היא במסלולי קארטינג מאושרים על ידי הרשויות. העלויות היחסית נמוכות ללימוד נהיגה תחרותית במסלולי הקארטינג מאפשרים לצעירים רבים להשתלב בתחום.

ב 20 שנה האחרונות ענף הקארטינג תפס תאוצה מאוד מהירה בעולם הכלל ובישראל בפרט. נכון להיום, בישראל ישנם אלפי נהגים ורבים מהם גילו את כישרונם כבר בגיל צעיר מאוד במסלול קארטינג. סוגי הקארטינג בארץ מתחילים ברכבים קטנים חשמליים המתאימים לילדים בגילאי 4-7 והם מגיעים למקסימום 12 קמ"ש, ממשיכים ל 4 פעימות המשמשים בעיקר להשכרת קארטים במסלולי שעשועים וקארטים שהם באחזקה פרטית.  

הקארטינג הוא ספורט שמעלה את האדרנלין בגוף, גם אם רוצים רק להתנסות, אנחנו יודעים שתתאהבו. יציאה לעקיפות, ביצוע החלקות, תכנון קו נהיגה נכון ותכנון עקיפות נכון הם רק חלק ממה שלומדים במסלולי הקארטינג.